top of page
Foto van schrijverFloral Stories

Bloemen per seizoen voor het bruidsboeket

Wil jij je favoriete bloemen in je trouwboeket? Elke seizoen word ik verblijd met de mooiste bloemen om te verwerken in epoxy. Helaas zijn de meeste bloemen niet het hele jaar rond te krijgen, zoals de pioenroos op de foto bij deze blog. De pioenrozen hebben een prachtige subtiele kleur en past daarom perfect in bijvoorbeeld een pastelbruiloft of lentebruiloft. In mei en juni is het hoogseizoen voor de pioenroos. Voor een winterbruiloft is het nagenoeg niet mogelijk om voor deze bloem te gaan.


Daarnaast is het natuurlijk erg leuk om bloemen te kiezen die bij het seizoen passen. Een voorbeeld hiervan is dat seizoen bloemen vaak goedkoper zijn. Niet iedereen weet welke bloemen je per seizoen kan krijgen, daarom heb ik deze blog voor jullie opgesteld. Bloemen zijn immers onmisbaar een echte eye-catcher op je bruiloft!


Bloemen voor het bruidsboeket in de zomer

De zomer staat voor felle kleuren en kleurrijke combinaties in het bruidsboeket. Daar horen dus ook vrolijke bloemen bij. Deze bloemen zijn onder andere te verkrijgen in de zomerperiode:

  • Rozen

  • Pioenrozen

  • Hortensia

  • Bouvardia

  • Delphinium

  • Fuchia

  • Gardenia

  • Zonnebloemen

  • Lelie (let op: deze bloem is niet goed te drogen, waardoor de bloem niet verwerkt kan worden in epoxy)

Bloemen voor het bruidsboeket in de herfst

De donkere maar warme kleuren passen perfect bij een bruidsboeket in de herfst. Deze bloemen komen ook regelmatig uit de wilde natuur. De bloemen die veelal gebruikt worden bij herfstboeketten zijn:

  • Orchidee

  • Amaryllis

  • Bouvardia

  • Eucalyptus

  • Hei

  • Hortensia

  • Zonnebloemen

Bloemen voor het bruidsboeket in de winter

Bij de winter denken we aan donkere kleuren die gecombineerd zijn met wit, dit geeft een heel tof contrast. De bloemen die bij een winterboeket passen zijn:

  • Amaryllis

  • Anemonen

  • Hyacinten

  • Jasmijn

  • Orchidee

  • Sneeuwvlokjes

  • Tulpen

Bloemen voor het bruidsboeket in de lente

Bij de lente denk je aan lichte kleuren, de zon komt erdoor! Eindeloze dagen waar je heerlijk in de buitenlucht kunt trouwen. De bloemen die verkrijgbaar zijn in de lente zijn:

  • Gardenia

  • Iris

  • Jasmijn

  • Kamille

  • Narcis

  • Syringen

  • Rozen

  • Tulpen

  • Vergeet-me-nietjes

Het is natuurlijk ook mogelijk om slechts één bloem van je trouwboeket te laten drogen en verwerken in epoxy. Regelmatig wordt bijvoorbeeld een roos apart in epoxy verwerkt, zoals te zien op deze foto:

Dit kan natuurlijk naast de roos, bij heel veel type bloemen. Ben je op zoek naar meer inspiratie om je trouwboeket te laten verwerken in epoxy, neem dan gerust contact met mij op.

Recente blogposts

Alles weergeven

Comments


bottom of page